-----Original Message-----
From: JanaMatlakova [mailto:JanaMatlakova@email.cz]
Sent: Wednesday, August 06, 2008 11:25 PM
To: Helppes
Subject: HONZÍK MATLAK A ENIE

Hezký večer do Helppesu,
Zdravíme Vás z Ostravy, a zároveň se omlouvám, že nepíšu pravidelně, a taky zapomínám sem tam poslat měsíční hodnocení Ennie.
Vím, že starosti má každý a že mě tahle výmluva neomlouvá, ale opravdu myslím na to pořád a zapomínám. Bohužel je toho všeho moc, a především jsem ráda, že je Honzík s Enie nadšený a ona sama je v pořádku.
Chodíme na pravidelné preventivní očkování a odčervování k veterinářce, takže je vše v naprostém pořádku. Jinak jsem Vám chtěla napsat a poděkovat, jak se snažíte prosadit asistenční pejsky, a snad jsem taky pomohla když jsem veškeré dotazníky a Vaše prosby vyplnila, a odeslala a nebyla jsem sama a pomohli snad i jiní majitelé asist.pomocníků.
Budu ráda když mi zašlete další formuláře o činnosti psa, abych mohla poslat zpětně, hodnocení na Ennie.
Jinak Enie je úžasný pejsek, a jsme moc rádi že ji máme, a nechápu jak mohl někdo říct, že pro pár fleků se s ní má praštit o zem že je to zmetek. Víte, mě těší, když vyjdeme ven, a všichni ji hned poznají i při běžném venčení, kdy nemá vestu , že je to ten hodný asisten.pejsek, který neublíží, a také to, že tady spousta lidí má labradory, a třeba i krásné sněhově bílé, a říkají, že jsou totálně hloupí, protože se nedokážou naučit základní povely jako je sedni a k "k noze".
tak zase se potvrdilo že krása není vše, a důležité je, jak je pes šikovný a co nosí v té své hlavičcce.
A za to , že je taková a k tomu moc hodná a tolerantní, a opravdu díky Vašemu skvělému výcviku umí dost věcí, jsem moc ráda, a i Honzík je pyšný na to, jakého úžasného pejska má.Před měsícem a půl byla dokonce s Honzíkem na operačním sále v Olomouci a bez jakých koliv námitek lékařů-ba naopak sami řekli že na sál může. Byla to velká podpora, a musím přiznat že byl Honzík statečnější než jindy, byl si jistý, že ji tam má. Hned po zákroku, se s ní mazlil, a požili jsme ho na Enušku, a byl opět v lepší náladě.Je to velká opora, a byla bych moc ráda kdyby to také tak vnímali všichni lidé, jak ti zdraví tak hendikepovaní. Psí duše je věrná, a je to opravdu ten nejlepší přítel člověka.

Proto se těšíme na setkání v září, a snad budete také rádi když tu flekatou Ennie opět uvidíte. :-) :-)

 

Mějte se moc hezky, a v září nashledanou!!!!!!!!

S přáním hezkého dne Jana Matlaková

-----Original Message-----
From: JanaMatlakova [mailto:JanaMatlakova@email.cz]
Sent: Wednesday, August 13, 2008 10:24 PM
To: Helppes
Subject: RE: HONZÍK MATLAK A ENIE

Dobrý večer,paní Daušová,
klidně ten mail, dejte na Vaše stránky. Mě to nevadí a budu ráda když se to dostane do světa.
Málo kteří lidé, si uvědomí co to pro hendikepovaného člověka je, mít sebou oporu, když se nemůže nijak bránit.Náš Honzík se nedokáže ani bránit u lékaře, jako kopat nohama, nebo mávat rukou. Proto vím, že jako takovou jistotu má právě nejen ve mě ale i v Ennie. A tohle málo kdo chápe. Přeji všem majitelům asistenčních pejsků, aby se měli co nejlépe a hodně odvahy při prosazování vstupu se psy na veřejná místa.
CHCE TO ODVAHU, A NEDAT SE, VŽDYŤ PROTO TY PEJSKY CVIČÍTE, ABY BYLI KDYKOLIV A KDEKOLIV NA POMOC. NIKDY NEVÍTE KDY HO BUDOU POTŘEBOVAT I TI ZDRAVÍ LIDÉ.
J.M