Přednáška a ukázky pro ZŠ Praha 2, Londýnská

V ZŠ na Praze 2, v Londýnské ulici jsme měli, z důvodu většího počtu dětí, přednášky dvoudenní (6. a 7.3.). První den se s námi akce dokonce zúčastnila i naše klientka, paní Hana se svou psí asistentkou Aeshlinkou, takže děti měly možnost vidět, slyšet a ptát se už přímo člověka, který jim může říct zcela konkrétně, jak mu takový psí pomocník dokáže usnadňovat každodenní žvot. Paní Hance i její Aeshlince moc děkujeme, byly obě skvělé :))))).

Druhý den si zase děti mohly vyzkoušet, jak psí pomocník dokáže sundat rukavice, jak je příjemné, si na pejska pokládat různé část těla apod.

A nastal zde i jeden úžasný moment: jedno ze zúčastněných dětí trpí Downovým syndormem. Chlapeček se nejprve pejsků bál a odmítal se k nim i přiblížit, ale když viděl ostatní děti, jak se s flatíkem Balůem mazlí, tak sám od sebe přišel a položil si hlavičku na Balůa, krásně se uvolnil a s pejskem si chvíli „pohajali“ :))) – a tak nám tento prcek zase připomněl – FUNGUJE „TO“ !!!!!!!

 

Co je nutné zvlášť ocenit, tak to byla příprava dětí a práce s dětmi ze strany paní učitelek, což bylo patrné z hodně odborných otázek, které děti, vzhledem ke svému věku, kladly.

Další fotky, ale i videa z této akce můžete shlédnout zde

Nazpět