Posláním naší organizace je pomoc osobám s nejrůznějšími typy zdravotního postižení.

Cílem a smyslem naší činnosti je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu, rozšíření možností při sebeobsluze, získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů v projektu Pomoc přichází na čtyřech tlapkách.

 

Kdo jsme?

Helppes, jako první organizace nejen v ČR, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku, dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích, sdružujících poskytovatele těchto služeb – Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.

Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Helppes poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes jeho výuku a proškolení, předání psa a secvičení se psem, až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes poskytuje všechny své služby pomocí profesionálního týmu nejen odborníků na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným vzděláním pro práci s osobami se zdravotním postižením. Služby jsou poskytovány v souladu s mezinárodními standardy, které kladou ty nejvyšší nároky na všechny pracovníky, spolupracovníky i dobrovolníky.

Výcvik psů probíhá pod vedením Zuzany Daušové – dlouholeté držitelky zlatého odznaku Vzorného výcvikáře I. stupně, mezinárodní mistryně Rakouska a Slovenska ve výkonu psů, vítězky mnoha národních i mezinárodních „psích“ soutěží, 2násobné účastnice Mistrovství světa belgických ovčáků.

Helppes je dvojnásobným držitelem (2016, 2019) Čestného uznání NAUTIS za práci pro osoby s PAS

certifikát čestné uznání

Helppes se podařilo  získat Cenu veřejnosti ve dvou ročnících soutěže „Neziskovka roku“ (roky 2013 a 2014) a obdržet od Nadace rozvoje občanské společnosti, která soutěž pořádala, osvědčení pro „Zdravě řízenou NNO 2013“.  Tato osvědčení potvrzují, že svou práci děláme na velmi vysoké úrovni, kterou ocenila nejen odborná porota, ale také veřejnost.“

Helppes, jako jediný v ČR, je držitelem Certifikátu světové organizace Delta Society.

Helppes je členem Asociace společenské odpovědnosti.

Zakládací listinu o.p.s. Helppes naleznete na tomto odkazu

Kdo je Helppes, můžete zjistit i v tomto krátkém filmečku, který byl natočen v rámci projektu Budu pomáhat paní Hankou Kosovou – MOC DĚKUJEME!!! 

Orgány o.p.s. Helppes

Zakladatelé: 

 Zuzana Daušová, Adéla Krausová

Statutární orgán – ředitelka: 

 Zuzana Daušová

Členové správní rady:   

 Adéla Krausová – předsedkyně správní rady
 Ing. Milan Peroutka
 Martin Pivoňka

Členové dozorčí rady: 

 MUDr. Jitka Suchá – předsedkyně dozorčí rady 
 Marina Krettová 
 Dušan Pospíchal MBA