Kurzy společenské výchovy psů

Motto č. 1:

Neučíme psy, učíme jejich majitele, jak porozumět svému psu.

Motto č. 2 – motto Českého kynologického svazu:

Cvičte svého psa, dokud je čas!

POZOR – od 22. 10. 2020 (včetně) se kurzy, s ohledem na vládní nařízení, NEKONAJÍ!!!

Prosíme, sledujte tuto stránku a aktuální vládní nařízení. Jakmile to situace dovolí, kurzy budou pokračovat.

Pokud budete akutně potřebovat radu, napište nám na mail, nebo zavolejte (608 193 662, příp. 603 769 864). Jestliže to bude nezbytně nutné, můžeme Vám poskytnout i video konzultaci.

Děkujeme za Vaši přízeň a pochopení.

Projekt kurzů společenské výchovy psů vznikl jako reakce na množící se případy konfliktů mezi pejskařskou a nepejskařskou. Začala vzrůstat poptávka zodpovědných majitelů psů po možnostech získání „vzdělání“ pro svého psa. Lidé si začali uvědomovat, že pouze vychovaný pes neobtěžuje své okolí a je pro všechny příjemným společníkem. V našich kurzech se může každý majitel naučit svému psu porozumět a pod odborným vedením naučit psa základní ovladatelnost, socializaci – chování psa ve společnosti ostatních lidí i psů i napravit jeho špatné návyky.

Nejčastěji se setkáváme s problémem přivolání. Majitel se bojí pejska pustit, protože by na zavolání nepřišel a je to pro psa i okolí nebezpečné. Jenže když ho nemůže pustit, tak ho nemůže ani naučit, aby na zavolání přiběhl a pes i majitel se tak dostávají do „začarovaného kruhu“. V našem oploceném výcvikovém areálu pejskovi žádné nebezpečí nehrozí a instruktor Vám poradí, jak na to.

 • V malých skupinách (max. 6 – 7 pejsků) získá Váš pes i psí kamarády a naučí se zcela nenásilnou formou, jak se mezi ostatními psy chovat.
 • Lekce kurzů společenské výchovy psů probíhají každé úterý a čtvrtek – viz rozpis jednotlivých výcvikových hodin níže. Do kurzů je možné se přihlašovat v průběhu celého roku.

Po dohodě se můžete přijít i nezávazně podívat. Budete-li sebou mít psa, nezapomeňte si ani na tuto „zkušební lekci“ vzít sebou platný očkovací průkaz / pas psa, bezpečný obojek a vodítko, u agresivních psů také bezpečný náhubek.

Kurz trvá tři měsíce a jeho cena je 2.400,-Kč.

 

2 v 1 

jako jediní v ČR Vám nabízíme možnost se nejen naučit porozumět svému psu pod vedením špičkových odborníků a pod garancí nositelky Zlatého odznaku Vzorný výcvikář 1. stupně, Zuzany Daušové, ale zároveň i přispět na dobrou věc: výtěžek těchto kurzů je určen ve prospěch osob se zdravotním postižením – žadatelů o asistenční a signální, státem velmi omezeně dotované psy – projekt Pomoc přichází na čtyřech tlapkách.

Specializace na problémové chování psů – možnost poradenství se zkušenými odborníky, pracujícími na základě dlouholetých (až 46 let praxe) zkušeností, vysokého počtu vycvičených psů nejrůznějších plemen a velkých znalostí vyšší nervové činnosti psů (psychologie psů) a etologie

 • Kurzy jsou vhodné pro všechna plemena psů, včetně malých (miniaturních) plemen
 • Součástí kurzů je socializace psů
 • Lekce jsou přizpůsobovány a rozdělovány dle vhodného věku psů a velikosti plemen – aneb od školky po “maturitu” 🙂
 • Speciální lekce pro hluché a nahluchlé psy
 • Po úspěšném zvládnutí lekcí, možnost přípravy a složení základních poslušnostních zkoušek – ZZO, ZOP, BH, Obedience

 

Na první lekci si nezapomeňte vzít s sebou očkovací průkaz či pas psa s platným očkováním proti psince, parvoviróze, hepatitidě, leptospiróze, psincovému kašli a vzteklině (nemusí být u štěňat do věku 6 měsíců), bezpečný obojek (ne postroj) a vodítko (nikoliv vypouštěcí – tzv. “flexi” vodítko), oblíbenou hračku psa (předmět na aportování), odměny pro psa – to, co skutečně moc miluje, sportovní oděv (počítejte s tím, že Váš pejsek na Vás může z radosti vyskočit nebo může být mokro), dále bezpečnou, nejlépe sportovní obuv a hlavně dobrou, optimistickou náladu. U psů se sklonem k agresivitě nezapomeňte na bezpečnost ostatních psích „spolužáků“, případně na bezpečnost lidí i Vaši a přibalte mu sebou do „školy“ také bezpečný náhubek.

 • Kurzy společenské výchovy psů již úspěšně absolvovalo přes 2000 majitelů psů.
 • V našem areálu neprovádíme nácvik sportovních obran, ale spolupracujeme se špičkovými figuranty.
 • V areálu je nutné dodržovat Řád areálu Helppes.

 

V případě nepřítomnosti lekce propadá. Omluva je možná pouze ve výjimečně závažných situacích (vážné onemocnění psa nebo majitele, úmrtí v rodině apod.). Pokud se účastník kurzu nedostaví 2x bez omluvy, bude na jeho místo doplněn další zájemce. V případě dlouhodobého přerušení kurzu, je nutné kurz dochodit do konce výukové doby (první pololetí – do konce školního roku, druhé pololetí – do konce daného roku), lekce nelze převést do dalšího výcvikového období.

Rezervace míst do lekcí a bližší informace Vám podá instruktorka kurzů, slečna Andrea Benčová – telefon 608 193 662

 

Výcvikové hodiny

 • Úterý:
 • 16:00 – 17:00
 • 17:00 – 18:00
 • 18:00 – 19:00

NEBO

 • Čtvrtek:
 • 16:00 – 17:00
 • 17:00 – 18:00
 • 18:00 – 19:00