Z MNOHA AKTIVIT ORGANIZACE ZDE UVÁDÍME TY NEJPODSTATNĚJŠÍ:

Helppes pořádá pro klienty již od roku 2005 každoroční rekondiční pobyty pod vedením zkušených pracovníků a spolupracovníků organizace.
Krom rozvíjení dovedností psa a zlepšování spolupráce se psem pro praktickou službu, jsou aktivity rekondičních pobytů zaměřeny také na rozvoj klientů – zlepšování jemné i hrubé motoriky, hmatových schopností, zvyšování koncentrace, rozvoj paměti, přemýšlení, postřehu, obratnosti, odvahy, prostorové orientace a týmové spolupráce

Helppes klade od počátku své činnosti velký důraz na osvětovou činnost, která přispívá ke zlepšení integrace lidí s nejrůznějšími typy postižení a přibližuje práci a význam psích pomocníků nejširší veřejnosti – od dětí předškolního věku po odborně zaměřenou veřejnost.
V rámci vzdělávacích programů je jejich účastníkům přibližován život lidí s postižením a jejich psích pomocníků.

Přednášky, workshopy a besedy, spojené s ukázkami dovedností psích pomocníků lze objednat a dohodnout u asistentky ředitelky, paní Natálie Novákové, tel.: 739 074 968, e-mail: natalie@helppes.cz.

Ukázky dovedností psích pomocníků, přednášky, workshopy a besedy je nutné objednávat s dostatečným časovým předstihem – děkujeme za pochopení.

Pracovníci, spolupracovníci i dobrovolní spolupracovníci Helppes si stále a pravidelně zvyšují svou kvalifikaci a vzdělání, a to jak v oblasti odborného přístupu a práci s klienty, tak i v přípravě a metodických postupech ve výcviku psů. Zúčastňují se seminářů, rekvalifikačních kurzů, konferencí, školení, workshopů apod. na národním i mezinárodním poli.

Helppes pořádá každý rok několik zajímavých akcí pro nejširší veřejnost, které mají za cíl především seznámení veřejnosti s problematikou osob se zdravotním postižením a jejich čtyřnohých pomocníků.
Nejprestižnější a největší akcí je každoroční veřejná slavnostní promoce psích studentů daného ročníku s názvem Super den. Tento den se stává opravdovým super dnem pro mnoho klientů, protože zde přebírají svého nového psího pomocníka z rukou patronů – významných a populárních osobnosti ze světa showbyznysu a veřejného života a jejich nový psí pomocník zde získává certifikát a stává se tak „právoplatným“ čtyřnohým pomocníkem.

Každoročně pořádá Helppes ve spolupráci s Klubem speciálního výcviku Českého kynologického svazu Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů a Mistrovství ČR ve vodících psů. Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů je jedinou soutěží svého druhu na světě. Obě soutěže jsou jedinými soutěžemi tohoto typu v ČR, které jsou posuzovány národními i mezinárodními, zcela nezávislými odborníky – rozhodčími, proškolenými na problematiku osob s postižením a jejich čtyřnohých pomocníků. Soutěží se mohou zúčastnit držitelé asistenčních a vodících psů z celé ČR, bez ohledu na to, ze kterého výcvikového subjektu svého psa mají.

Závěr roku patří každoročně již tradičně Mikulášské pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky. Jedná se o integračně zábavnou soutěžní akci. Po klasické nadílce se ve společných soutěžích utkávají zdraví majitelé psů s držiteli psích pomocníků. Soutěže jsou připravené tak, aby šance na úspěch byly vyrovnané. Některé soutěžní disciplíny proto probíhají na invalidním vozíčku, s berlemi, či s klapkami na očích či uších. Pro zdravé lidi je to možnost vyzkoušet si jak se žije s handicapem, a pro ty, co s handicapem žijí 24 hodin denně 365 dní v roce, to je šance na úspěch v soutěžích bez ohledu na svůj handicap.

Aktuální informace o těchto a dalších akcích naleznete v Kalendáři akcí či Aktualitách, fotografie a videozáznamy z akcí naleznete v naší Galerii.

Pouze dobře vychovaný pes dokáže být příjemným společníkem, který neohrožuje svým chováním sám sebe ani své okolí. U majitelů psů, žijících v hlavním městě, je dobře zvládnutý pes nutností, protože nebezpečí na oba „číhá“ v městském provozu téměř všude. Pouze majitel, který se naučí svému psu porozumět, ho dokáže dobře vychovat.

Podrobné informace o kurzech společenské výchovy psů a kontakty na instruktory naleznete zde.

Od září 2005 vydává Helppes čtvrtletník – bulletin “Helppsík“, který přináší čtenářům z řad klientů, příznivců i nejširší veřejnosti informace o činnosti Helppes, zajímavosti i příběhy držitelů psích pomocníků. Odbornou redaktorkou Helppsíku je spolumajitelka vydavatelství Canistr, Zuzana Trankovská ml.

Všechna dosud vydaná čísla, včetně verzí pro zrakově postižené v textové podobě, naleznete zde.

Helppes spolupracuje s odbornými národními i mezinárodními organizacemi. Je akreditovaným členem mezinárodních organizací Assistance Dogs Europe (ADEu), Assistance Dogs International (ADI), je členem Asociace společenské odpovědnosti.

Helppes spolupracuje také s mnoha nezikovými a odbornými organizacemi se zaměřením na pomoc lidem s postižením, státními institucemi, městskými částmi, médii a mnoha dalšími partnery.

V oblasti výživy našich psích studentů spolupracujeme s českým výrobcem krmiv, firmou Brit, výhradním dodavatelem pamlsků je firma Akinu. V oblasti zdravotní péče o naše psí svěřence spolupracujeme s partnerskou veterinární klinikou VetCentrum a s veterinární klinikou Vetlife.

S odkazovým profilem nám pomohl prodejce plyšových psů