Rozhodli jste se pořídit psího pomocníka?

Jak na to? První krok musíte udělat Vy, abychom se o Vašem přání dozvěděli.

Napište nám nebo zavolejte

Telefon:

603 769 864

Jakmile se dozvíme, že máte zájem o psího pomocníka, zašleme Vám mailem nebo poštou formulář žádosti. Po obdržení této vyplněné žádosti Vás budeme kontaktovat, požádáme o dodání dalších podkladů pro možnost rozhodnutí o přidělení psího pomocníka, mimo jiné zejm. o doporučení lékaře na asistenčního psa, zaslání kopie průkazu ZTP/P, ZTP, příp. TP a kopii o rozhodnutí o stupni závislosti a pozveme Vás na setkání a pohovor, na kterém s Vámi probereme všechny Vaše i naše otázky. Naše psycholožka, lékařka psychiatrie a sociální pracovnice, společně s metodiky výcviku a odbornými pracovníky vám vysvětlí vše potřebné ohledně příchodu psího pomocníka do Vaší rodiny, jakou změnu to pro Vás a Vaši rodinu bude znamenat i Vaše práva a povinnosti. Pokud bude shledáno vše v pořádku, bude Vám, po vydání rozhodnutí o přidělení psího pomocníka, zaslán podrobný dotazník na objednávku psího pomocníka. Tento dotazník je již celkem rozsáhlý, abychom se dozvěděli co nejvíce informací o Vašem postižení, prostředí ve kterém žijete i stylu jakým žijete, abychom Vám mohli vybrat psa, který bude odpovídat Vašim potřebám i požadavkům a poté ho připravit přesně dle Vašich potřeb.

V době, kdy se bude učit Váš psí pomocník úkonům, které Vám usnadní život, i Vy se budete učit všemu potřebnému tak, abyste se psem dokázali vytvořit fungující tým. V průběhu výcviku se již budete také se svým budoucím čtyřnohým pomocníkem setkávat a seznamovat.
Výcvik bude ukončen závěrečnou zkouškou před nezávislým rozhodčím a pak už můžete očekávat telefon od našeho pracovníka, který s Vámi domluví termín předání a pozve Vás na secvičování se psem. Budete pozváni do výcvikového klientského domu, kde, s již svým čtyřnohým parťákem, strávíte první týden. Tento týden je velmi důležitý, protože Vám umožní se psem navázat kontakt, který je zcela stěžejní pro všechny následující roky Vašeho společného života. Poté trenér, příp. i v součinnosti s Vaším fyzioterapeutem, lékaři, trenérem prostorové orientace, sociálním pracovníkem apod. Vás bude s pejskem secvičovat i v místě Vašeho bydliště. To je situace, která Vás velmi zvýhodňuje, protože pes je v tuto chvíli v pro něj neznámém prostředí, ale s Vámi se už dobře bude znát, a tak se na Vás snadněji zafixuje i v domácím prostředí a bude Vás velmi dobře vnímat. Trenér s Vámi stráví několik dnů a bude za Vámi dojíždět po dobu, která bude zapotřebí pro Vaše dokonalé secvičení se psem. Pokud zdravotní stav nedovoluje secvičování se psem v cizím prostředí (těžší formy autismu atp.), přijede trenér s pejskem, po úspěšném složení závěrečné zkoušky, přímo k Vám domů.

Na konci úspěšného secvičení Vás čeká složení Testu chování psa na veřejnosti (test přístupnosti) dle mezinárodních standardů, abyste prokázali, že Váš pes Vám nejen pomáhá, ale že ho dokážete mít i na veřejnosti plně pod svou kontrolou, zkrátka, že už jste dokázali, spolu se psem, vytvořit secvičený a fungující tým. Samozřejmě, úspěšným složením testu naše vzájemné povinnosti nekončí, můžete kdykoliv kontaktovat a požadovat radu a pomoc, a to po celou dobu činné služby Vašeho pejska.

Pokud jste tak dosud ještě neučinili, doporučujeme Vám, ještě před tím, než požádáte o zaslání žádosti na psího pomocníka, podrobně si prostudovat důležité informace na tomto webu, zejména informace pod záložkami Úvodní strana, O násPsí pomocníci.

Informace o jednotlivých typech výcviku psů a jejich dovednostech naleznete na tomto odkazu