Rozhodli jste se pořídit psího pomocníka?

Jak na to? První krok musíte udělat Vy, abychom se o Vašem přání dozvěděli.

Napište nám nebo zavolejte

Telefon:

603 769 864

Jakmile se dozvíme, že máte zájem o psího pomocníka, zašleme Vám mailem nebo poštou formulář žádosti. Po obdržení této vyplněné žádosti Vás budeme kontaktovat, požádáme o dodání dalších podkladů pro možnost rozhodnutí o přidělení psího pomocníka, mimo jiné zejm. o doporučení lékaře na asistenčního psa, zaslání kopie průkazu ZTP/P, ZTP, příp. TP a kopii o rozhodnutí o stupni závislosti a pozveme Vás na setkání a pohovor, na kterém s Vámi probereme všechny Vaše i naše otázky. Naše psycholožka, lékařka psychiatrie a sociální pracovnice, společně s metodiky výcviku, Vám vysvětlí vše potřebné ohledně příchodu psího pomocníka do Vaší rodiny, jakou změnu to pro Vás a Vaši rodinu bude znamenat i Vaše práva a povinnosti. Pokud bude shledáno vše v pořádku, bude Vám, po vydání rozhodnutí o přidělení psího pomocníka, zaslán podrobný dotazník na objednávku psího pomocníka a bude s Vámi uzavřena smlouva o poskytování sociální služby. Tento dotazník je již celkem rozsáhlý, abychom se dozvěděli co nejvíce informací o Vašem postižení, prostředí ve kterém žijete i stylu jakým žijete, abychom Vám mohli vybrat psa, který bude odpovídat Vašim potřebám i požadavkům a poté ho připravit přesně dle Vašich potřeb.

V době, kdy se bude učit Váš psí pomocník úkonům, které Vám usnadní život, i Vy se budete učit všemu potřebnému tak, abyste se psem dokázali vytvořit fungující tým. V závěrečné fázi výcviku se již můžete se svým budoucím čtyřnohým pomocníkem začít setkávat a seznamovat.
Výcvik bude ukončen závěrečnou zkouškou před nezávislým rozhodčím a pak už můžete očekávat telefon od našeho pracovníka, který se s Vámi domluví na termínu předání a secvičení se psem. Trenér, příp. i v součinnosti s fyzioterapeutem, lékaři, trenérem prostorové orientace, sociálním pracovníkem apod. Vám bude pejska předávat v místě Vašeho bydliště, což Vás velmi zvýhodňuje, protože pes je, v pro něj neznámém prostředí, a tak se na Vás snadněji zafixuje a bude Vás velmi dobře vnímat. Trenér s Vámi stráví několik dnů a bude za Vámi dojíždět po dobu, která bude zapotřebí pro Vaše správné secvičení se psem. Na konci úspěšného secvičení Vás čeká složení Testu chování psa na veřejnosti dle mezinárodních standardů, aby jste prokázali, že Váš pes Vám nejen pomáhá, ale že ho dokážete mít i na veřejnosti plně pod svou kontrolou, zkrátka, že už jste dokázali, spolu se psem, vytvořit secvičený a fungující tým. Samozřejmě, úspěšným složením testu naše vzájemné povinnosti nekončí, máte zaručeno smlouvou, že nás můžete kdykoliv kontaktovat a požadovat radu a pomoc, a to po celou dobu činné služby Vašeho pejska.

Pokud jste tak dosud ještě neučinili, doporučujeme Vám, ještě před tím, než požádáte o zaslání žádosti na psího pomocníka, podrobně si prostudovat důležité informace na tomto webu, zejména informace pod záložkami Úvodní strana, O násPsí pomocníci.

Informace o jednotlivých typech výcviku psů a jejich dovednostech naleznete na tomto odkazu