CACIT 2012 Dobříš

 

Ve dnech 21. – 22.7. proběhl v krásném prostředí města Dobříše již 7. ročník Mezinárodního šampionátu ve sportovní kynologii. Krom hlavní soutěže CACIT dle Mezinárodního zkušebního řádu ve sportovní kynologii letos připravili organizátoři také soutěže v dalších sportovních odvětvích psích sportů – konal se již druhý ročník sotěže v Dogfrisbee a poprvé se na Dobříši představily také soutěže v Agility a Obedience.

Před vyhlášením výsledků v neděli proběhla Dogshow, kde měli diváci  možnost shlédnout ty nejlepší z nejlepších ve svých psích „oborech“:

Dogdancing předvedla hvězda Talentmanie a vítězka Dodancing na Crufts 2010, Alena Smolíková se svou borderkou Keysi.

Dále proběhla divácky velmi atraktivní ukázka ve freestylu Dogfrisbee .               

V letošním roce jsme byli pořadateli osloveni a tak jsme poprvé mohli divákům předvést ukázky práce asistenčních psů. Výcvik asistenčních psů sice nelze řadit mezi psí sporty, ale ve výcviku psů, dnes již v celém světě, má výcvik asistenčních, vodících a signálních psů své pevné místo, a tak nás velice těší, že jsme krom mnoha dynamických psích výkonů, dali divákům příležitost vidět i trochu odlišné odvětví výcviku psů. Bylo pro nás ctí předvést výkony našich psích studentů tak odbornému publiku, jaké se každý rok v Dobříši schází a věříme, že všem, kteří nebyli s výkony svých psích svěřenců na soutěžích spokojeni, naši psí pomocníci připomněli, že když jde ve výcviku psa „pouze“ o body, jde vlastně o ….. legraci :))). 

Týmu pořadatelů, v čele se Simonou a Jaroslavem Kratochvílovými děkujeme za pozvání. 

Tento šampionát je v ČR naprosto ojedinělým typem soutěžního klání, kde je možnost shlédnout takové množství psích sportů s tolika zastoupenými plemeny v jednom termínu a na jednom místě.

Více informací o této akci najdete na tomto odkazu

Nazpět