Mistrovství ČR 2013 ve výkonu asistenčních psů a Mistrovství ČR 2013 ve výkonu vodících psů

  • Letošní mistrovské soutěže ve výkonech psích pomocníků se konaly v rámci Mezinárodní výstavy psů Praha v areálu PVA Letňany. Děkujeme za spoluráci Českému kynologickému svazu a za vstřícnost a pochopení majiteli PVA, firmě ABF i všem vystavovatelům a návštěvníkům.

Vzhledem k prostředí, ve kterém se letošní soutěže konaly, byly podmínky pro práci psů opravdu velmi náročné a odpovídaly nárokům na soutěže nejvyšší. Předvádění poslušnosti a speciálních cviků asistence v hale, za přítomnosti dalších psů, mnoha lidí, televizních štábů, mnoha pachů a také zcela jiné akustice, bylo velice náročné. Soutěžní trasa pro vodící psy vedla prostory výstaviště, kde se nacházelo mnoho psů vystavovatelů, stánky s lákavým občerstvením, i stánky s psími potřebami. Posuzování se výborně ujali rozhodčí KSV ČKS, paní Jana Smidová ze Slovenska, paní Jiřina Volšická a pánové Bc. Stanislav Beníšek, Milan Doktor, Lubomír Jonáš a Miroslav Melichar. Veřejné vyhlašování výsledků jednotlivých cviků bylo přínosné pro soutěžící a velice zajímavé i pro diváky. Soutěžící v obou mistrovstvích předvedli vesměs výborné výkony – jak dopadli jednotliví soutěžící si můžete přečíst zde – Výsledková listina-obě mistrovství 2013

DSC_1360-maly

Mistryně ČR 2013 ve výkonu asistenčních psů, Barborka Reiterová s asistenční goldenkou Eliškou a Mistryně ČR 2013 ve výkonu vodících psů, paní Marie Biedermannová s vodící labradorkou Kánou (Alma Chuchelský háj).

  • Průvodního slova se již podruhé skvěle ujal náš dlouhodobý dobrovolný spolupracovník a kamarád, Mirek Konvalina.

Záštitu nad oběma mistrovskými soutěžemi přijal, již poněkolikáté, primátor hl. m. Prahy, doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. Spolu s ním akci zaštítil starosta MČ Prahy 18, Ondřej Lněnička a místostarosta MČ Prahy 5, JUDr. Petr Lachnit. Soutěžní týmy posuzoval mezinárodní tým rozhodčích. Nádherné poháry prvním třem ve všech kategoriích a pro celkového vítěze věnoval Český kynologický svaz.

  • Za krásné poháry pro vítěze děkujeme Českému kynologickému svazu, za podporu a velmi hodnotné ceny pro soutěžící děkujeme firmám VAFO Praha, s.r.o., A – VET s.r.o., Družstvo EKOVER s.r.o., o.s. MDA RIDE, SUPRAPHON a.s., Městské části Praha 5 a časopisu Pes přítel člověka, který věnoval překrásný psí dort ;).                                       

DSC_1375-maly

Jan Serbus s asistenční goldenkou Julčou, sestrou Janou a dortem od časopisu Pes přítel člověka

  • Za pomoc s přípravou a realizací obou soutěží moc a moc děkujeme dobrovolníkům z Pivovarů Staropramen a.s. a Wüstenrotu a všem Helppesáckým dobrovolníkům, bez jejichž pomoci by takto náročnou akci nebylo možné vůbec uspořádat.

Reportáž ČT ze soutěží naleznete na tomto odkazu

Fotky od Petra Bartoše z Lupefoto najdete také v galerii

 

Nazpět