Přednáška, ukázky a canisterapie pro děti ze stacionáře při Městské nemocnici v Ostravě

Pozvání do stacionáře pro děti s různými typy postižení při Městské nemocnici v Ostravě jsme, i přes velkou vzdálenost, přijali velmi rádi.

Tento stacionář podporuje firma, která podporuje i naši neziskovou organizaci – Staropramen, a která tuto aktivitu pro děti ze stacionáře zprostředkovala.

Dětem a pracovnicím stacionáře předvedla mladá fenka Bonny prvky asistence, ale největším přínosem a zážitkem pro děti i pracovnice stacionáře bylo provádění canisterapie. Děti jsou na pejsky zvyklé, dochází za nimi pravidelně na canisterapii pejsek – staford. Na naše psí svěřence a canisterapeuta Balůa děti reagovaly úžasně a moc nás potěšilo, že podle slov pracovnic, které s dětmi každodenně pracují, tak i ty děti, které se s pejskem, který za nimi dochází, brání kontaktu, tak s našimi psy spolupracovaly krásně a jak bylo vidět, tak nad očekávání přítomných pracovnic. Bylo viditelné, že klidní psi jsou pro tyto děti opravdovým potěšením a přínosem. Za tuto zkušenost jsme velmi rádi a i my jsme si, díky těmto dětem a našim psům, tento pracovní „výlet“ do Ostravy moc užily.

Nakonec nás paní ředitelka provedla celým stacionářem, který je velmi prostorný a krásně vybavený a děti se v něm na první pohled cítí velice dobře a ke všem „tetám“, které se jim věnují s velkou láskou a péčí, mají krásný vztah. 

Pohodová atmosféra a rozzářené oči dětí jsou patrné i z fotek, které si můžete prohlédnout v našem fotoalbu

Nazpět